Тест "Системи керування. Керованість і спостережуваність."



1. Рівняння спостереження описує залежність:
керування від вимірів;
стану системи від керування;
вимірів від стану системи;
вимірів від керування.
 
2. Нехай -- вектор стану системи, яка функціонує на інтервалі , -- відомий вектор. Якщо накладається умова то система називається:
з закріпленим правим кінцем;
з нефіксованим кінцевим станом;
з закріпленим лівим кінцем;
з нефіксованим початковим положенням.
 
3. Керування з оберненим зв'язком - це керування, що:
залежить від стану системи;
незалежить від часової змінної;
залежить від вимірів;
залежить тільки від часу.
 
4. Обмеження на керування, які задаються в кожний момент часу і мають вигляд , називаються:
алгебраїчними;
функціональними;
статистичними;
геометричними.
 
5. Нехай , є неперервними функціями. Функціоналом Майєра називається функціонал вигляду:
;
;
;
.
 
6. Нехай -- стан системи керування в момент при допустимому керуванні і за умови , . Множина досяжності визначається у наступний спосіб:
;
;
;
.
 
7. Розглянемо систему керування у вигляді де -- вектор фазових координат, -- вектор керування, -- матриця з неперервними компонентами розмірності . Клас допустимих керувань складається з усіх функцій , що інтегровані за Лебегом, , . Нехай , -- фундаментальна матриця системи , нормована за моментом . Множина досяжності задовольняє рівності:
;
;
;
.
 
8. Розглянемо систему керування вигляду
      (1)
де - вектор фазових координат, - неперервні матриці розмірності і відповідно, - інтегроване з квадратом керування. Система називається цілком керованою, якщо:
для довільних моментів часу , і для будь-яких можна вказати допустиме керування , що переводить систему (1) зі стану в стан ;
для довільного моменту часу знайдеться таке, що для будь-яких можна вказати допустиме керування, що переводить систему (1) зі стану в стан ;
для довільного моменту часу знайдеться таке , що для будь-яких можна вказати допустиме керування , що переводить систему (1) зі стану в стан ;
для довільного допустимого керування знайдуться такі моменти часу , і стани , що ,
 
9. Згідно першого критерію керованості, лінійна система є керованою тоді і тільки тоді, коли грамміан керованості є:
неперервний;
нерівний нулеві;
обмежений;
невироджений.
 
10. Розглянемо систему керування вигляду де - вектор фазових координат, - неперервні матриці розмірності і відповідно, - інтегроване з квадратом керування, - фундаментальна матриця системи , нормована за моментом . Грамміаном керованості називається матриця вигдяду:
;
;
;
.
 
11. Розглянемо систему керування де - постійні матриці розмірності і відповідно, керування вибирається з класу вимірних майже скрізь обмежених на функцій. Матрицею керованості другого роду називається матриця вигляду:
;
;
;
.
 
12. Згідно другого критерію керованості, лінійна система керування з постійними коефіцієнтами є цілком керованою тоді і тільки тоді, коли, для матриці керованості другого роду виконується така умова:
має ненульові елементи;
- квадратна матриця;
;
.
 
13. Задача спостереження полягає у такому:
за відомим вектором стану відновити керування;
за відомими спостереженнями відновити вектор стану;
за відомими керуваннями відновити вектор стану;
за відомими спостереженнями відновити вектор керування.
 
14. Розглянемо лінійну систему керування де - вектор стану, - вектор спостереження, , - матриці з неперервними компонентами розмірностей , відповідно, - фундаментальна матриця системи , нормована за моментом . Грамміаном спостережуваності називається матриця вигляду:
;
;
;
.
 
15. Принцип двоїстості полягає у тому, що система є повністю спостережуваною на тоді і тільки тоді, коли на є цілком керованою система:
;
;
;
.
 




Перейти на головну сторіну



Copyright © 2012 Пічкур В.В. (Кафедра Моделювання складних систем факультету кібернетики Київського університету імені Тараса Шевченка).
Всі права застережено.